מה למדנו מבלאק פרידיי שיגדיל לכם את המכירות כבר ביום שישי הקרוב: טיפים שכל מי שמוכר באינטרנט חייב להכיר

  • 0
  • 4 בינואר 2015
טיפים חשובים למי שמוכר באינטרנט לכל בעולם בבלאק פריידי ובסייבר מאנדיי

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי, חגי הקניות הגדולים של האיקומרס,  מאחורינו.
בחגים האלה מזוהה עליה משנה לשנה גם ובעיקר בקניות באונליין, כי למה לעמוד בתור כשיש באינטרנט את אותו המוצר במחיר זול יותר? הסוחרים מנצלים את ההזדמנות למכירות חיסול או להשקת מוצרים חדשים וייחודיים. בצד התחרות הגדולה על ליבם של הלקוחות, גם הלוגיסטיקה ושירות הלקוחות מהווים אתגר בפני המוכרים הללו.

  1. תכנון מוקדם: מרבית המוכרים מצפים למכירות גבוהות בתקופת החגים. הכנה נכונה מבחינת היצע מוצרים, מלאי, תהליכים לוגיסטיים ושירות לקוחות הם המפתח להצלחה. טיפ: תסתכלו על שנים קודמות בעסק ותקופות אחרות של צמיחה ונסו להבין מה עבד טוב ומה פחות.לדוגמא: מה קנו הרבה, האם יש טעם לפנות ללקוחות עם הצעה מותאמת לקראת החגים וגם איזה תלונות נפתחו, למה, איך הן הסתיימו, האם הלקוחות קנו שוב. ואם כן אילו סוגי מוצרים.
  2. עשו טסט למשלוח: אם אתם שולחים ליעדים חדשים, או מוצרים חדשים שווה להתנסות במשלוח לעצמכם או למישהו מוכר. זה יעזור לכם להבין מראש את הקשיים בשילוח, עמידות המוצר, העברתו במכס ועד הגעתו ללקוח הקצה. זה לא ידמה את עונת החגים כי אז העומס גדול יותר, אבל זה יתן אינדקציה על מה שצפוי.
  3. הקפידו לשמח את הקונה גם ברגעים הלא צפויים : חשוב שלא לאכזב את הלקוחות במיוחד בעונת החגים, בה חלק גדול מהקניות נעשה עבור בני משפחה וחברים ולכן ציפיות הלקוח גבוהות במיוחד. אם המוצר אזל או משהו משתבש, עדכנו את הלקוח וזיכרו לספק לו אלטרנטיבות כמו החלפות וזיכויים בזמן, כדי שיוכל לקנות במקום אחר. זה יגרום להם לזכור אתכם לחיוב.
  4. משלוח חינם : נכון תמיד, אבל בעיקר בתקופת החגים זה דבר מקובל מאוד כקידום מכירות, ומרבית המוכרים מציעים זאת. הערכו בהתאם ותרוויחו.

מה כדאי ליישם: עונת החגים היא הזדמנות להכנסות משמעותיות לקראת סוף השנה. יש כאן מנוע צמיחה מוטמע בקלאנדר של כולנו. נתחו את האפשרויות והכינו את העסק מראש בכל הפרמטרים שנוגעים ללקוח.

3 תגובות

השאירו תגובה

אלעד גולדנברג