איפה מוכרים באינטרנט? 4 יתרונות לפתיחת חנות בזירת מסחר קיימת באונליין

  • 0
  • 3 בדצמבר 2014

מה עדיף: להשקיע בחנות באתר עצמאי, או לפתוח חנות באתרי הענק שהם זירות מסחר קיימות דוגמת אמאזון, eBay, ETSY ודומיהם?

  1. הפלטפורמה קיימת: עלויות נמוכות – במרבית המקרים עסק קטן בינוני לא יכול להרשות לעצמו הקמת אתר עצמאי, הן מבחינת ההשקעה הכספית הכרוכה בכך או האתגר הגדול שבהבאת קונים לחנות. מרבית זירות המסחר המבוססות על B2C מושתתות על הרבה עסקים קטנים-בינוניים ומספקת להם פלטפורמה חזקה.
  1. זירת מסחר: הלקוחות כבר שם מחפשים אתכם – לאתרים אלה מנויים מאות מיליונים משתמשים, לדוגמא לאמזון 244 מיליון משתמשים, TaoBao הסיני עם 500 מיליון משתמשים רשומים ו- Rakuten היפני עם 75 מיליון משתמשים. קהל הלקוחות בזירת המסחר מגוון מאוד ומתפרס על כל קטגורית מוצרים אפשרית. הלקוחות "ציידי מחיר טוב", נכנסים לזירת המסחר במטרה למצוא מוצרים במחירים זולים מאלה שבחנויות האופליין. בזירת המסחר, ללקוחות ניתנת חוויה של קניון עצום בו אפשר למצוא הכל ויחסית בזול. מסמארטפונים חדשים מוצרי מכולת טריים, אופנה, ספורט ועד לקניית מכוניות ומטוסים.
  1. לשבור את הגבולות של השווקים המוכרים – זירות המסחר הגדולות כ eBay או Amazon התחילו את פעילותן לשוק האמריקאי, אך מזמן השיקו פלטפורמות מתמחות מקומיות במספר רב של מדינות בעולם. אמזון מפעילה 10 אתרים שונים ברחבי העולם ואילו eBay פעילה ב-22 זירות. היתרון לסוחר הוא שהוא יכול להיחשף לקהל יעד חדש במדינה אחרת בה הביקוש למוצרים שלו גדול יותר. ישנם מוצרים שנמכרים בעשרות אחוזים יותר במדינות מסוימות אל מול אחרות. סוחר שיודע לפנות לקהל היעד הנכון, בשפתו, בתנאי התשלום והמיסוי, ואמצעי השילוח הנהוגים במדינה של הלקוח, ירחיב יותר את תפוצת מוצריו. זירות המסחר מאפשרות לסוחרים לעשות זאת.
Yahoo! Japan היא דוגמא מצוינת למותג שאיבד מיוקרתו בארה"ב אך מצליח להוביל ביפן דווקא בשוק האיקומרס הודות ללוקליזציה והתאמה לקהל המקומי
  1. זירת מסחר מציעה חבילה שלמה עם כל מה שצריך כדי להצליח- זירת מסחר היא פלטפורמה טכנולוגית שכוללת את כל מה שחנות באונליין צריכה: בניית קטלוג מוצרים, כלי תמחור, מבצעים וניהול מועדון לקוחות, כלי מעקב מתקדמים לקונים ולטראפיק, אפשרות לעצב מתחם קניות ייחודי, אפשרויות תשלום מגוונות לקונים ובזירות מסחר מסוימות אף פתרונות של שירות לקוחות ושילוח. בהקמת אתר עצמאי לרוב מעורבות עליות כספיות משמעותיות ועסקים קטנים ובינוניים יעדיפו להשתמש במוצר מדף קיים, אף אם אינו עונה על חלק מצרכיהם. יחד עם זאת, במרבית המקרים, סוחרים קטנים ובינוניים חסרים את הידע הטכנולוגי והם מתמחים בהשגת מוצרים במחיר זול ומכירתם הלאה. זירת מסחר היא הפתרון האולטימטיבי עבורם.

מה אני מציע: לא לכולם מתאים לפעול בזירת מסחר, אבל מי שיכנס לשם יזכה לטעימה מהעולם האמיתי והחוויתי של הקנייה באונליין. ריבוי זירות המסחר הרחבות ובמקביל לו הנישתיות כמו ETSY, מאפשר לכל סוחר להביא את היתרונות של המוצרים שלו לקהל הספציפי שלו.

השאירו תגובה

אלעד גולדנברג