aboutעל הבלוג
אחרי שנים של עבודה בעולם המסחר באונליין החלטתי להקים בלוג בו אוכל לשתף את הידע והניסיון שלי אתכם ולעזור לעוד ישראלים לצמוח ולהתפתח בעולם הזה. בבלוג אני כותב על דברים שלמדתי במהלך השנים, סיפורי הצלחה שכדאי ללמוד מהם, סקירה של טרנדים ומגמות, נתונים עדכניים, טיפים איכותיים, מצגות מקצועיות וסרטי וידאו מההרצאות שלי. תוכלו לקרוא כאן על כל מה שקורה בעולם המסחר החדש, ללמוד, להתעדכן ולקבל מידע שימושי ומעשי.

אני מעודד אתכם לפנות אליי, להוסיף, להעיר, לשתף, ומעריך מאוד את התגובות שלכם.

מי אני?
אלעד גולדנברג, נשוי באושר ואב לילדה מקסימה.
מעניין אותי במיוחד החיבור בין האונליין לאופליין, האיקומרס למסחר הקמעונאי המסורתי. הם יוצרים יחד חוויה כלל חושית, ריגשית ועוצמתית שמשפיעה על התנהגות ונאמנות הלקוחות בעידן הדיגיטלי.
אני מלווה ויועץ אסטרטגי ומקצועי לחברות איקומרס וריטייל ישראליות ובינלאומיות, סטארט-אפים טכנולוגיים וחדשנות לוגיסטית, ושוקד גם על מיזם פורץ דרך שבא להעניק חוויה חדשה לקניות באונליין.

בשנת 2012 הקמתי את הפעילות העסקית של eBay בישראל, וניהלתי אותה במשך 6 שנים.
הובלתי את החיבור בין שני העולמות המרכזיים של הקניות באונליין: הקונים והמוכרים.

  • 1 מיליון קונים ישראלים
  • 42,000 עסקים ישראלים שמוכרים לכל העולם
  • צמיחה של 500% בהכנסות בתוך 6 שנים

הפוטנציאל הקיים היום בעולם המסחר האלקטרוני בשילוב עם היוזמה, הנחישות והחוצפה הישראלית, הוא עצום. לצידו, עומדים אתגרים לא פשוטים. בעבודתי היום אני מסייע לעסקים ביצירת מוצרים ושירותים חדשניים והתאמתם לקהלי היעד, בתכנון אסטרטגית חדירה לשוק ובהטמעת חווית קנייה נגישה ועדכנית, בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר של הקניות הגלובליות באינטרנט.

במהלך השנים הבנתי שיש פער בין הידע הקיים בשוק המקומי לבין הסטנדרט העולמי, ועל כן אני פועל על מנת להנחיל את הידע הזה ולחלוק אותו ככל האפשר. לשם כך הקמתי גם את Digital-IL: המרכז למקצועות האונליין, מרכז לימודים והכשרה למקצועות הדיגיטל, אשר הציב מטרה לפתח את דור העתיד של העובדים והמנהלים בתחום. פיתחתי קורסים ייחודיים על המסחר באינטרנט, אותם העברתי במסלול מנהלים לתואר שני באוניברסיטת בן-גוריון ובמחלקת להנדסת תעשיה וניהול בבית הספר הגבוה להנדסה ולעיצוב – שנקר.
אני מרצה בכנסים מקצועיים בפני קהלים רבים במגוון תחומים (שיווק, מכירות, טכנולוגיה, עסקים, קמעונאות ועוד), עם דגש על תוכן פרקטי שניתן ליישום מיידי.

על עיסוקי הקודמים
העבודה הראשונה שלי הייתה בחברה שפיתחה והפיקה משחקי מחשב, שם הייתי אחראי על פעילות הקריאייטיב וכתיבת המוזיקה והאפקטים הקוליים. משם עברתי לסטארט אפ שפיתח תוכנה לקונסולות משחק אלחוטיות וניהלתי את קו המוצרים. לאחר מכן התחלתי לעבוד ב m-Systems, בתקופת הפיתוח והשיווק של הדיסק און קי, כשבאחריותי ניהול תיקי הלקוחות של החברה ביפן. לאחר שהחברה נרכשה על ידי SanDisk, התמניתי לנהל את קו המוצרים של החברה באזור אסיה-פסיפיק.
משם עברתי לעבוד בחברת "מודו", שנחשבה בזמנו וגם היום, לאחד הסטארט-אפים החדשניים והנועזים שקמו בישראל, וניהלתי את פרויקט הדגל של החברה – פיתוח הטלפון הזעיר.
ב 2010, הצטרפתי ל eBay ישראל, ובמשך שנתיים וחצי ניהלתי את מחלקת התוכן במרכז הפיתוח של החברה בישראל, עד הקמת הפעילות העסקית בארץ.