aboutעל הבלוג
אחרי שנים של עבודה בעולם המסחר באונליין החלטתי להקים בלוג בו אוכל לשתף את הידע והניסיון שלי אתכם ולעזור לעוד ישראלים לצמוח ולהתפתח בעולם הזה. בבלוג אני כותב על דברים שלמדתי במהלך השנים, סיפורי הצלחה שכדאי ללמוד מהם, סקירה של טרנדים ומגמות, נתונים עדכניים, טיפים איכותיים, מצגות מקצועיות וסרטי וידאו מההרצאות שלי. תוכלו לקרוא כאן על כל מה שקורה בעולם המסחר החדש, ללמוד, להתעדכן ולקבל מידע שימושי ומעשי.
מעניין אותי במיוחד החיבור בין האונליין לאופליין, האיקומרס למסחר הקמעונאי המסורתי. הם יוצרים יחד חוויה כלל חושית, ריגשית ועוצמתית שמשפיעה על התנהגות ונאמנות הלקוחות בעידן הדיגיטלי.
אני מעודד אתכם לפנות אליי, להוסיף, להעיר, לשתף, ומעריך מאוד את התגובות שלכם.

מי אני?
אלעד גולדנברג, יליד 1979. נולדתי וגדלתי בפתח תקווה, וכיום מתגורר בכפר סבא.
החל מ 2012 אני מנהל את החטיבה העסקית של eBay בישראל, אותה גם הקמתי. בחטיבה העסקית אנו מחברים בין שני העולמות המרכזיים של הקניות באונליין: הקונים והמוכרים. צוות מקצועי בתחומי ניהול לקוחות עסקיים, מנהלי שירות לקוחות, מומחי ניהול טכני, מנהלי תוכן ואניסליטים בכירים, עובד יחד ליצירת קשת פתרונות עסקיים ושירותים מתקדמים לעסקים ישראלים באונליין.
הפוטנציאל הקיים היום בזירת המסחר הגלובלית, בשילוב עם היוזמה, הנחישות והחוצפה הישראלית, הוא עצום. לצידו, עומדים אתגרים לא פשוטים. בעבודתי היום אני מסייע לעסקים ישראלים להגיע לשווקים גלובליים חדשים, להטמיע חווית קנייה נגישה ועדכנית, וזאת בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר של הקניות באינטרנט.
במסגרת העבודה שלי ב eBay ובעבודה עם סטרטאפים, רשתות קמעונאיות, יצרנים, ספקי טכנולוגיה ושירותים שונים בארץ ובעולם, יוצא לי ללוות מאות עסקים בשנה שפועלים או רוצים להיכנס לעולם המסחר החדש. אני נהנה ללמוד וללמד ומרגיש שהשינוי העצום שיוצר את עולם המסחר החדש מתחולל עכשיו.
במהלך השנים הבנתי שיש פער בין הידע הקיים בשוק המקומי לבין הסטנדרט העולמי, ועל כן אני פועל על מנת להנחיל את הידע הזה ולחלוק אותו ככל האפשר. לשם כך הקמתי את Digital-IL: המרכז למקצועות האונליין, מרכז לימודים והכשרה למקצועות הדיגיטל, אשר הציב מטרה לפתח את דור העתיד של העובדים והמנהלים בתחום. בנוסף, פיתחתי קורסים ייחודיים על המסחר באינטרנט, אותם אני מעביר במסלול מנהלים לתואר שני באוניברסיטת בן-גוריון ובמחלקת להנדסת תעשיה וניהול בבית הספר הגבוה להנדסה ולעיצוב – שנקר.
אני גם מרצה בכנסים מקצועיים בפני קהלים רבים במגוון תחומים (שיווק, מכירות, טכנולוגיה, עסקים, קמעונאות ועוד), עם דגש על תוכן פרקטי שניתן ליישום מיידי.

על עיסוקי הקודמים
העבודה הראשונה שלי הייתה בחברה שהפיקה משחקי מחשב, שם הייתי אחראי על כתיבת המוזיקה והאפקטים הקוליים. משם עברתי לסטארט אפ שפיתח תוכנה לקונסולות משחק אלחוטיות וניהלתי את קו המוצרים. לאחר מכן התחלתי לעבוד ב m-Systems, בתקופת הפיתוח והשיווק של הדיסק און קי, כשבאחריותי ניהול תיקי הלקוחות של החברה ביפן. לאחר שהחברה נרכשה על ידי SanDisk, התמניתי לנהל את קו המוצרים של החברה באזור אסיה-פסיפיק.
משם עברתי לעבוד בחברת "מודו", שנחשבה בזמנו לאחת מהסטארט אפים החדשניים בישראל, וניהלתי את פרויקט הדגל של החברה – פיתוח הטלפון הזעיר.
ב 2010, הצטרפתי ל eBay ישראל, ובמשך שנתיים וחצי ניהלתי את מחלקת התוכן במרכז הפיתוח של החברה בישראל.